parallax background

Bičių šeimos


parallax background

Lapkričio mėnesio šeima

lapkricio-seima

Kiekvienais metais mūsų bitynas bitininkams pasiūlo peržiemojusių, pasiruošusių darbui bičių šeimų.

Šios šeimos suformuotos praeitų metų vasarą. Su tų metų jauna poruota bičių motinėle.

Iki rudenio ši šeima užauga ir  žiemoja ,kaip ir visos kitos pilnavertės šeimos. Pavasarį atrinktos, pratestuotos ir įvertintos, atšilus orams užsakytos šeimos iškeliauja pas naujus šeimininkus.

Šeimos vertinamos pagal perų kiekį, bičių stabilumą ant korio, higieniškumą, ir bičių kiekį.

Šeimas sudaro vienas korpusas 10 Ruto rėmų. Šeimos paruoštos specialiose transportavimo dėžutėse saugiai parsigabenti į naujus bitynus. 

Anksčiau  mūsų bityne vyravo kitokia praktika. Ir paruošdavome nemažai jaunų šeimelių.

Tačiau pasidomėjus, kaip gi sekėsi prižiūrėti jaunas šeimeles vasarą, paruošti ir pagydyti rudenį, bei sulaukti pavasario, ir išgirdus nemažai praradimų  pirmiausiai rekomenduojame  peržiemojusias šeimas. Bet kokiu atveju, mokestis už šeimas grįžta.

Padarius apklausą, medaus išėmimo kiekis svyravo nuo 40 iki net 80 kg. Kaip nelabai patyrusiems, atsižvelgiant į įvairias vietoves, tinkamas medunešiams, tai labai neblogi rezultatai. Tai,jei ir nepavyksta dėl žinių trūkumo ar kažkokių kitų aplinkybių šeimų iki pavasario išlaikyti, šeimos pirkimas nuostolių neatneša. Įvertinus medaus gavimą, visada pasidengia išlaidos.

                         

 

Jaunas šeimeles, kurios sudarytos tik iš 5 rėmų, esant nepalankiems orams, kartais dar tenka ir primaitinti vasarą, kad tinkamai augtų ir stiprėtų. Rudenį prisideda gydymo išlaidos, maitinimas žiemai ir kitos didesnės mažesnės išlaidos. Todėl pavasarį, matant prarastas šeimas labai liūdna. Visada patariame, kad trūkstant patirties ir žinių, vis tik labiau verta įsigyti peržiemojusias šeimas.

Visos bityno šeimos laikomos miškuose. Lietuvos miškai , tai tai tokios vietos, kur mažiausiai naudojamos įvairios cheminės augalų apsaugos priemonės.

Šių metų pavasario peržiemojusios 10 rėmų šeimos kaina – 120 €

Galima rezervuotis ir įsigyti Karnikos , bei  Italijos Suomijos selekcijos šeimas.

Šeimas atsiimant, perkantiems bičiuliams suteikiamos konsultacijos. Atsakoma į jiems kylančius bičių priežiūros klausimus.    

Stipri, peržiemojusi šeima

stipri-perziemojusi-seima