V. GARBAUSKO BITYNAS

LIETUVIŠKAS MEDUS JUMS

BITYNAS

Didesnė dalis bičių yra Suvalkijoje. Aviliai nevežiojami -  stovi miškuose, palaukėse ir ten,kur daug medingų augalų. Dirbame su  Lietuvoje populiariausiomis bičių rasėmis :

Krajina (Karnika), Kaukazo Kalnų pilkosiomis, Itališkomis -  Suomijos selekcijos bitėmis.

 

Didžiausią patirtį ir stažą turime su Kaukazo Kalnų pilkųjų rase. Daug metų stebime, fiksuojame jų savybes, renkame atsiliepimus iš kitų bičiulių, pirkusių mūsų užaugintas motinėles.

 

Ilgus metus ieškojome ir visada norėjome  išbandyti Italijos rasės bites ir jų savybes. Bandėme šias bites iš Graikijos, Slovakijos, ir Italijos veislynų. Tačiau rezultatai netenkino. Žinojome, kad šias bites selekcionuoja Suomija. Po ilgų paieškų pavyko rasti partnerius ir šioje šalyje. Rezultatais džiaugiamės, atradome puikias bites. Šios, atšiauresniame klimate selekcionuotos bitės, patekę į šiltesnį  Lietuvos klimatą, žiemoja ir dirba puikiai.

 

Krajina (Karnika) – bendradarbiaujame su bičių motinėlių veislynu iš Vokietijos. Ten daug metų vykdoma selekcija su šios rasės bitėmis. Šiuo metu turimos linijos Karnikos bitės -  mažiau spietlios. 

 

Bičiuliai, norintys įsigyti mūsų užaugintų motinėlių – renkasi patys . Jei reikia pagalbos, visada patariame.

Veislinės  F0  motinėlės įsigyjamos iš įvairių užsienio valstybių veislinių bitynų.

Stebime ir fiksuojame ,kokios rasės bitės dirba našiausiai prie nenuspėjamų Lietuvos vasarų. Kad bitynas dirbtų našiai, būtina domėtis naujienomis, sekti ir pritaikyti naujas technologijas.

thumbnail_psl.jpg

SIGITA

Tiek vaikystėje, tiek suaugus - visada mane supo gyvūnai. Taip atsitiko, kad sulaukus gyvenimo pusiaukelės susipažinau su nuostabiu bitučių gyvenimu.Iš pradžių atsargiai, šiek tiek su baime.Bet pastebėjus, jog jos man pakankamai draugiškos, įsileidau jas į savo gyvenimą.Ir dabar tai mano pomėgis ir verslas.

Esu profesionali bičių motinėlių augintoja. Tai sunkus, atsakingas ir daug žinių reikalaujantis darbas. Tačiau malonus, raminantis ir įdomus.

2016 -2017 metais dalyvavau tarptautiniame bičių selekcijos projekte - ,,SmartBees’’( bičių kolonijų skirtų eksplotacinių savybių tyrimui atlikti, laikymas ir įvertinimas). Dalyvauju seminaruose , ar renginiuose,kuriuose manau gausiu naujos ir vertingos informacijos, susijusios su bičių motinėlių auginimu.

Nuoširdus bendravimas su bičiuliais iš visos Lietuvos , teikia džiaugsmą ir norą tobulėti.

Gyvenime laikausi taisyklės : ką darai - daryk sąžiningai, atsakingai ir nuoširdžiai.

Esu Nacionalinės bičių selekcininkų asociacijos narė.

VYTIS

Esu bitininkas iš prigimties . Iš mamos pusės dauguma giminaičių buvo bitininkai. Bitės - mano gyvenimas ir pragyvenimo šaltinis .Visas didžiulis žinių bagažas ne iš interneto , bet išieškota, ištirta, išbandyta, atrasta paties. Senai domiuosi pažangia bitininkyste, nes stovėti vietoje – ne tik neįdomu, bet ir nenaudinga. Kiekviena laisva minutė skirta naujienoms, paieškoms ir tobulėjimui.

Pasaulyje 85 % bitininkaujma Lanstrongo Rutto daugiaukščiais aviliais. Buvau vienas pirmųjų juos išbandęs. Taip atradau daug lengvesnį, malonesnį ir pažangesnį bitininkavimą. Nusipirkęs pirmuosius avilius, toliau gaminamės patys. Pastebėję gamintojų / konstruktorių klaidas, jas šalinome ir darėme pakeitimus . Smagu bitininkauti su pažangiu inventoriumi. Į bitininkystę žiūriu su pagarba, atsakomybe Ir meile.

Esu Nacionalinės bičių selekcininkų asociacijos ir Lietuvos bitininkų profesionalų asociacijos ,,Austėja’’ narys.

Mūsų klientai

  Bičiulių, perkančių mūsų išaugintas motinėles, yra iš įvairių Lietuvos miestų ir rajonų. Didelės pastangos, laiku aprūpinti bičiulių bitynus motinėlėmis, naujų veislių ir rasių įvedimas,malonus bendravimas, konsultacijų teikimas - davė puikius rezultatus. Nuoširdžiai džiaugiamės gausiu bičiulių būriu, kurių bitynuose dirba mūsų išaugintos bičių motinėlės.

 Visiems bičiuliams linkime geros sveikatos, ir visada gausaus medučio derliaus.